Dedektif Pikachu (2019)

May 18, 2019
May 18, 2019 tennurkatgi

Dedektif Pikachu (2019)

Dedektif Pikachu (2018)

Çocukluğunda Pokemonları büyük bir ilgiyle izleyen, kartlarını biriktirip, oyunlarını oynayan neslin beklediği film sonunda vizyona girdi. Pokemon severler için film özlediğimiz kahramanlara kavuşma fırsatını sağlıyor. Ancak bir kaç şartla: Ryan Reynolds’un seslendirdiği ve yetişkin gibi konuşan Pikachu’ya alışmak ve de Ash gibi ana karakterlerin filmde yer almayışını baştan kabullenmek.

Ya çocuklar?

Birçoğunuzun anımsayacağı gibi Pokemon çizgi filmi 2000’li yılların başında dört yaşındaki bir çocuğun kendini Pokemon sanarak balkondan atması sonucu yayından kaldırılmıştı. Peki ya bu film çocuklarla izlemeye uygun mu?

Şiddet İçerikli Sahneler

Filmde küçük çocukları olumsuz etkileyebilecek nitelikte şiddet içerikli sahneler ve canavarlar bulunuyor. 6 yaşından küçük çocuklar bu sahneleri gerçek sanabilir,  korkabilir ve karakterlerin başına nelerin geleceğiyle ilgili aşırı endişelenebilir. Bu nedenle küçük çocukların izlemesine uygun bir film değil.

Çocuklar filmin konusunu anlayabilirler mi?

Küçük çocukların olay örgüsünü tam olarak kavramalarını beklemek güç. Bu nedenle de 8 yaş ve üzeri çocuklarla izlemek daha iyi olacaktır.

İzlemeli mi?

Pokemonların dünyasını seven yetişkinlerin ve de 8 yaşından büyük çocukların izlerken eğlenebileceği bir film. Ancak filmin çocuklar için eğitici bir niteliğinin bulunmadığını belirtmek isterim.

Önerilen Yaş: 8 ve üzeri

Çocuklar için Anlaşılabilirlik: 7/ 10

Eğiticilik:

Şiddet İçeriği: 6/ 10