Londra Psikolog

Uzman Psikolog TENNUR KATGI
RANDEVU AL

Online Terapi

Dünyanın farklı bölgelerinde yaşıyorsanız ya da yoğun yaşam tarzınız gereği online görüşmelerin sizin için daha uygun olacağını düşünüyorsanız online danışmanlık alabilirsiniz. Online danışmanlık, yüz yüze danışmanlık kadar etkilidir.

Yüz yüze Terapi

Londra merkezde bulunan ofisimde yetişkinlere, bireysel, yüz yüze psikoterapi desteği sağlıyorum. Terapi ofisim Londra’nın tüm bölgelerinden kolayca ulaşılabilir bir yerde almakta.

Tennur Katgı, Psikolog

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü tam burslu olarak bitirdim ve Türkiye’nin alanında önde gelen okullarından biri olan Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programı tamamlayarak uzmanlık derecemi aldım.

Meslek hayatına 2012 senesinde başladım. Geçtiğimiz 10 yılı aşkın sürede birçok danışanla görüşme, yakındıkları konularda birlikte çalışma, yaşadıkları problem alanlarında toparlanmayı sağlama, hayatlarının rotasını arzu ettikleri yöne çevirmelerinde ve de güçlenmelerinde destek olma fırsatı buldum. Ağırlıklı olarak depresyon, anksiyete, panik bozukluk, yeme bozuklukları, ilişki sorunları, travma alanında çalışıyorum. Bilişsel Davranışçı Terapi ile Şema Terapi ekollerini uygulamakta ve yetişkinlere bireysel terapi hizmeti sunuyorum.

Çok sevdiğim mesleğimi, kurucusu olduğum psikolojik danışmanlık merkezinde sürdürmekteyim. Londra’daki danışanlarıma yüz yüze, İngiltere’nin diğer illerinde, Türkiye ve diğer ülkelerde yaşayan danışanlarıma ise online psikoterapi desteği sağlıyorum.

Psikoterapi seanslarında sizleri neler bekliyor?

Psikoterapi seanslarında size hayatta yaşadıklarınız, tercihleriniz, hisleriniz ve düşünceleriniz nedeniyle asla yargılanmayacağınız, verdiğiniz bilgilerin gizli kalacağı, kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir alan sunuyorum.

Psikoterapi çalışmalarımda her zaman sizlerin ihtiyaçlarını ön planda tutuyorum. En kısa sürede en iyi gelişmeyi görebileceğimiz, sorun yaşanan alanlarda rahatlamayı sağlayacak uygun psikoterapi tekniklerini kullanıyorum.

Kendi potansiyelini ortaya çıkartmanızı ve eskisinden daha güçlü ve olumlu bir şekilde hayatınıza devam etmenizi hedefliyorum.

Eğer siz de tanışmak, birlikte neler yapabileceğimizi keşfetmek ve psikolojik danışmanlık almak isterseniz iletişim kurabilirsiniz ve ilk görüşme randevusu alabilirsiniz.

İlk görüşmemizde sizi yakından tanıyacağım ve destek almak istediğiniz konular hakkında bilgi edineceğim. Birlikte hedeflerimizi belirleyeceğiz ve de bir yol haritası çizeceğiz. Seanslar 50 dakika sürmekte ve haftalık gerçekleşmekte.

Çalışma Alanlarım

  • Kaygı ve Korkular: Kaygı, stres, panik bozukluk, sosyal kaygı ve performans kaygısı
  • Travma: Çocuklukta yaşanan zorluklar, kazalar, istismar, doğal afetler gibi zorlu yaşam olayları için destek
  • İlişki sorunları: Doğru kişiyi bulmak, ilişkinizdeki iletişim sorunlarını çözmek konularında destek
  • Depresyon: Moral bozukluğu, motivasyon eksikliği, keyifsizlik, bitkinlik, kötü hafıza ve konsantrasyon güçlüğü
  • Düşük özgüven: Kendi potansiyelinizi sonuna kadar kullanmak, hayattaki hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için destek
  • Yeme Bozuklukları: Duygusal yeme veya yeme bozuklukları için destek

Danışan Yorumları

“İlk terapi deneyimim Tennur Hanım ile oldu ve kendisini ne kadar tavsiye etsem azdır. Kendisi son derece profesyonel. Psikoterapi konusunda geniş bir bilgi birikimine ve geçmişe sahip. Kendimi ilk görüşmemizden itibaren çok rahat hissettim, asla yargılanmış hissetmedim ve rahatça sorunlarım hakkında konuşabildim. Kaygı bozukluğum üzerine çalıştık ve hedeflerime birlikte ulaştık. Bu deneyim için çok teşekkür ederim. “

“Seanslara başlamadan önce endişeliydim. Tennur Hanım güler yüzü ve profesyonelliği ile beni hemen rahatlattı. Bana kendimi açabilmem için zaman ve alan verdi. İlk seansımda dahi sorunlarımı çok çabuk anladı ve birlikte sonraki seanslar için hedefler ve bir aksiyon planı üzerinde anlaştık. Kesinlikle tavsiye ediyorum.”

“Tennur Hanım, ilişki ve kişilik sorunlarımda beni destekledi. Artık ilişkimde eskisi gibi tartışmalar yaşamıyoruz ve öfke sorunumda büyük aşama gösterdim. Kendisiyle çalışmayı tavsiye ederim.”

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl randevu alabilirim? Bu süreçte beni neler bekliyor?

İletişim formunu kullanarak randevu alabilirsiniz. İlk görüşmede sizi terapi almaya teşvik eden sorunları detaylı konuşacağız ve birlikte bir yol haritası çizeceğiz.

Seans ücretleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Seans ücretleri 80-90£ arasında değişmektedir.

Seanslar ne sıklıkla gerçekleşmektedir?

Seanslar haftada bir 50 dakika olarak gerçekleşmektedir.

Kaç seansa ihtiyacım olacak?

Yapacağımız ilk görüşme sonrasında birlikte kaç seans çalışacağımıza karar verebiliriz. Birçok kişi açık uçlu, uzun dönemli psikoterapi almayı tercih etmekteyken, bazı durumlarda ise 15 seansa kadar kısa süreli çalışmak tercih edilebilir.