Taş Devri Firarda (Early Man) 2018

July 23, 2018
July 23, 2018 tennurkatgi

Taş Devri Firarda (Early Man) 2018

Taş devrinde yaşayan bir köy bronz çağına geçmiş ve daha güçlü araç gereçlere sahip bir krallık tarafından ele geçirilir. Çok sevdikleri topraklarını kaybeden köylüler, bronz devrindeki kasabayla bir futbol maçı yaparak topraklarını geri kazanmaya çalışacaktır.

Bu filmi çocuklarınızla aşağıdaki konuları konuşarak izleyebilirsiniz:

  • Tarih öncesi devirlerle ilgili kısa bir sohbet yapabilirsiniz. Böylelikle sizlerin de tarih bilgisi tazelenecektir.
  • Hedeflerimize ulaşabilmek için çabalamalı ve pes etmemeliyiz. Güçsüz ya da zayıf olduğumuzu düşünsek bile yeterince çabalarsak üstesinden gelebiliriz.
  • Takım olabilmek için aynı hedef doğrultusunda çaba göstermek yeterlidir. Takım arkadaşlarımızla aynı özelliklere sahip olmamız ya da her zaman onlarla çok iyi anlaşmamız gerekmez.
  • Kendi başımıza başaramayacağımızı düşündüğümüz bazı şeyleri arkadaşlarımızdan, ailemizden, sevdiğimiz kişilerden destek alarak başarabiliriz.
  • Kızlar da iyi futbol oynayabilir ve futbolu sevebilir. Bir sporu sevmenin cinsiyetle alakası yoktur. Keyif aldığımız şeyleri kız ya da erkek olmamız fark etmeden yapabiliriz.
  • Bu filmde iki köyün birbirine düşman olması gibi okulda da çocuklar birbirlerine düşmanmış gibi davranabilir. Arkadaş grupları olabilir ve birbirleriyle konuşmayabilirler, kötü sözler söyleyebilir, hatta kavga edebilirler. Şunu unutmamak gerekir ki düşman dediğimiz tek bir bütün değildir. Bu gibi gruplaşmalar çok yanlıştır çünkü düşman gibi gördüğümüz grupların içinde iyi arkadaş olabileceğimiz kişiler vardır.

Yetişkinler için:

Taş Devri Firarda filminin hedef kitlesi çocuklar. Yetişkinler de izlerken keyif alabilir ancak beklentiyi çok yükseltmemek gerekiyor. Filmin en güzel tarafı ise bizlere özgürlüğün değerini ve özgürlüğümüzü korumak için neler yapabileceğimizi hatırlatması.

Önerilen Yaş: 6 ve üzeri

Çocuklar için Anlaşılabilirlik: 7/ 10

Eğiticilik: 7/ 10

Psikolojik Gelişimi Destekleme: 7/ 10

Şiddet İçeriği: 4/ 10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *