Merhaba,

Ben Psikoterapist Tennur Katgı. Londra’da yaşayan danışanlarıma yüz yüze, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan danışanlarıma ise online danışmanlık sağlamaktayım.

Bireysel Danışmanlık ( Yüz yüze- Online Terapi)

Yetişkin danışanlarımla ağırlıklı olarak kaygı sorunları, depresyon, ilişki sorunları, stres yönetimi, travma, göçmenlikle ilişkili uyum sorunları konularında çalışıyorum. Danışanlarımı ağırlıklı olarak bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi yaklaşımları ile desteklemekteyim.

Psikoterapi esnasında size hayatta yaşadıklarınız, tercihleriniz, hisleriniz ve düşünceleriniz nedeniyle asla yargılanmayacağınız, verdiğiniz bilgilerin gizli kalacağı, kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir alan sunuyorum.

Psikoterapi çalışmalarımda her zaman sizlerin ihtiyaçlarını ön planda tutuyorum. En kısa sürede en iyi gelişmeyi görebileceğimiz, sorun yaşanan alanlarda rahatlamayı sağlayacak uygun psikoterapi tekniklerini kullanıyorum.

Kendi potansiyelini ortaya çıkartmanızı ve eskisinden daha güçlü ve olumlu bir şekilde hayatınıza devam etmenizi hedefliyorum.

Eğer siz de tanışmak, birlikte neler yapabileceğimizi keşfetmek ve psikolojik danışmanlık almak isterseniz iletisim kurabilirsiniz.

Çocuk ve Ergenlik Dönemi Danışmanlığı

Çocuk ve ergenlere ağırlıklı olarak depresyon ve kaygı sorunları, travma, yas, göçmenliğe uyum ve adaptasyon sorunları, okula uyum, sınır koyma ve kural tanıma, sınav kaygısı alanlarında destek olmaktayım.

Çocuklarla çalışırken oyun terapisi, sanat terapisi ve bilişsel davranışçı terapi tekniklerinden faydalanmaktayım. Ergen danışanlarımla çalışırken ise yaşadıkları geçiş dönemine uyumu güçlendirecek tekniklerden faydalanmaktayım.

Seanslar Hakkında Genel Bilgiler

Yüz yüze seanslar: Londra- King’s Cross’da bulunan ofisimde haftada bir sıklıkla 50 dakika olarak gerçekleştirilmektedir.

Seans ücreti: £ 70

Yüz yüze seanslar için randevu oluşturmak isterseniz 02081033872 numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Online seanslar: Skype ya da Whatsapp üzerinden haftada bir sıklıkla 50 dakika olarak gerçekleştirilmektedir.

Online seans ücreti (İngiltere ve Türkiye dışındaki ülkeler): £ 65

Online seans ücreti (Türkiye): 450  TL

Online seanslar için randevu oluşturmak isterseniz info@tennurkatgi.com’a email gönderebilirsiniz.

Hakkımda Kısa Bilgi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü tam burslu olarak bitirdim ve Türkiye’nin alanında önde gelen okullarından biri olan Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programı tamamlayarak uzmanlık derecemi aldım. Uzmanlık eğitimim sürecince Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde dersler alma ve alanında çok değerli profesörlerle çalıştım.

Uzmanlık eğitimime ek olarak bir çok eğitim programına katılarak, severek yaptığım mesleğimde kendimi daha da geliştirdim ve danışanlarımın ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilecek donanımı edindim. Oyun Terapileri Derneği tarafından verilen oyun terapisi eğitimi, DATEM tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi, Uluslarası Şema Terapi Enstitüsü tarafından verilen uluslara arası geçerliliği olan Şema Terapi Eğitimi, Sanat Terapileri Derneği tarafından yürütülen Sanat Terapisi Eğitimi ve süpervizyonu, Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi bunlardan bazılarıdır.

2012 yılında meslek hayatıma Sabancı Üniversitesi bünyesinde başladım.  2014-2015 yılları arasında ise Çocuk Aile Gelişim ve Eğitim Derneği’nde bireysel psikoterapi hizmeti sağladım. 2015-2016 yılları arasında ise Selpak desteğiyle sürdürülen ve Bengi Semerci Enstitüsü tarafından yürütülen ebeveyn destek projesinde uzman olarak görev aldım. 2016-2017 yılları arasında Dünya Doktorları Derneği ile bireysel ve grup psikoterapi hizmeti sundum.  2017 yılından itibaren ise Maya Vakfı’nda Klinik Psikolog ve Proje Koordinatörü olarak çalıştım. Psikolojik danışmanlara travmaya müdahale eğitimleri verdim ve psikologlardan oluşan ekibin başına geçerek, 200’den kişiye psikoterapi desteği sağlama fırsatı bulduğumuz projeyi yönettim.

Travma Sonrası Stres Kongresi, Türk Psikologlar Derneği Travma Çalıştayı gibi alanında önde gelen birçok kongrede  özellikle travma alanında konuşmacı olarak yer aldım.

İdeal yayıncılık tarafından yayınlanan Psikolojik Görüşme isimli kitabın yazarları arasında bulundum.

Yaklaşık 10 senelik meslek hayatımda bir çok danışanla görüşme, yakındıkları konularda birlikte çalışma, yaşadıkları problem alanlarında toparlanmayı sağlama, hayatlarının rotasını arzu ettikleri yöne çevirmelerinde ve de güçlenmelerinde destek olma fırsatı buldum. Çok sevdiğim mesleğimi, kurucusu olduğum psikolojik danışmanlık merkezinde sürdürmekteyim. Londra’daki danışanlarıma yüz yüze,  İngiltere’nin diğer illerinde, Türkiye ve diğer ülkelerde yaşayan danışanlarıma ise online psikoterapi desteği sağlıyorum.